Blog

31 Paź

Rodzaje kształtów twarzy + konturowanie

Perfekcyjna twarz ma na długość 18cm. Dzielimy ją na trzy strefy w pionie, z czego każda z nich ma długość 6cm.


A - strefa czoła
B - strefa nosa
C - strefa brody

Twarz dzielimy również na trzy części poziome:

I - linia czoła
II - linia kości policzkowych
III - linia kości żuchwy

Na podstawie proporcji powyższych stref określić możemy kształt twarzy.

Aby wykonać test i odpowiedzieć na pytanie do której grupy zaliczamy naszą twarz odpowiedz na kilka poniższych pytań. Pozwoli Ci to dobrać makijaż harmonizujący z Twoimi rysami, ułatwi eksponowanie zalet i korygowanie dysproporcji. 

Na początek:

Zepnij włosy tak, aby kosmyki nie wchodziły na skórę. Przyjrzyj się swojej twarzy i odpowiedz na pytania:

1) Czy twarz wydaje się być zaokrąglona, obła, o miękkich rysach? A może jest bardziej geometryczna, koścista lub kanciasta?

2) Jak wygląda linia włosów na czole? Czy linia jest zaokrąglona, przypomina kwadrat a może serduszko?

Następnie zmierz długość swojej twarzy, zaczynając od nasady włosów aż po koniec brody.
Następnie zmierz szerokość twarzy na linii kości policzkowych. Zapisz swoje wyniki. Przyjrzyj się ponownie twarzy i zwróć uwagę na strefę I, II i III. Która strefa jest najszersza? A może ciężko to określić, bo wszystkie wydają się być równe? Jak chcesz możesz również dokonać pomiaru tych stref i porównać ze sobą wyniki.

Gdy dokonałaś już pomiarów i odpowiedziałaś na wszystkie pytania, sprawdź swój wynik:

 

 

  Twarz okrągła:  najszersza strefa  kości policzkowe. Taka twarz jest tak samo długa co szeroka. Jest okrągła, o miękkich rysach. Linia włosów jest zaokrąglona. 

Twarz owalna: najszerszą strefą również jest obszar kości policzkowych. Strefa czoła oraz kości żuchwy natomiast będzie równa sobie i proporcjonalnie węższa od strefy kości policzkowych. Twarz będzie mieć miękkie, lekko zaokrąglone rysy. Linia włosów jest zaokrąglona.

Twarz kwadratowa: tu wszystkie strefy są równych szerokości.  Dodatkowo twarz jest tak samo długa jak szeroka. Kształt bardziej geometryczny, kanciasty. Linia włosów jest kwadratowa.


Twarz prostokątna: wszystkie strefy poziome są tej samej szerokości. Twarz jest długa i geometryczna. Linia włosów jest kwadratowa. 

Twarz pociągła: do najszerszych stref należy strefa czoła oraz kości policzkowych. Obszar żuchwy natomiast jest zwężony. Linia włosów zaokrąglona.


Twarz trójkątna: najszerszą strefą jest czoło. Twarz zwęża się ku dołowi. Linia włosów jest kwadratowa. 

Twarz diamentowa: najszerszą strefą są kości policzkowe.  Strefa czoła i żuchwy jest równej sobie szerokości. Twarz geometryczna i kanciasta. Linia włosów jest kwadratowa.

Twarz sercowata (zaokrąglony trójkąt): najszerszą strefą jest czoło. Twarz zwęża się ku dołowi. Linia włosów jest zaokrąglona, często przypomina serce czy tzw. Myszkę Miki

Twarz trapezoidalna, piramidalna, gruszkowata (odwrócony trójkąt): najszersza strefa to obszar kości żuchwy. Najwęższą zaś strefą jest  czoło. Twarz ciężka, masywna.
 

Poniżej przedstawiam prawidłowy sposób cieniowania (zaznaczone na szaro). Idealnym kształtem twarzy do której dążymy to twarz owalna.