Blog

11 Gru

Odmładzanie i rewitalizacja skóry własną krwią

Żartobliwie zwane wampirzym liftingiem. O tym, co to dokładnie jest, w jakim celu się stosuje, czy jest bezpieczne, jakie można osiągnąć efekty i wszystkie inne podstawowe informacje  możecie przeczytać w niniejszym artykule.

 

Każda kobieta chce wyglądać pięknie i zdrowo, ale nie każda chciałaby robić botox czy przechodzić jakąkolwiek operację plastyczną. Alternatywą od paru sezonów jest zabieg polegający na obstrzykiwaniu skóry twarzy osoczem bogato płytkowym.

I choć zabieg wydaje się być straszny to jednak ma wiele zwolenniczek na całym świecie.

Oczywiście nie musze Wam mówić, po co potrzebna jest rewitalizacja skóry. Chodzi oczywiście o redukcję procesu starzenia warstwy skóry, ulegającą stopniowemu zwiotczeniu i ścienieniu.  Symulowanie naturalnych procesów regeneracyjnych i naprawczych skóry może właśnie nastąpić poprzez  dostarczenie osocza, które jest naturalnym źródłem pobudzającym i przyspieszającym procesy odnowy naskórka. Bogato płytkowe osocze wykorzystywane jest w dermatologii od kilkudziesięciu lat, ponieważ płytki służą naprawie wszelkich uszkodzeń na naszym ciele.

Czym jest osocze bogato płytkowe? To nic innego jak odpowiednio odwirowana krew, oddzielona od komórek krwi. Ta właśnie kumulacja płytek staje się cennym źródłem naturalnych czynników wzrostowych potrzebnych do regeneracji uszkodzonej tkanki.

 

Przebieg zabiegu:

Na początek pobieramy krew, zwykle jest to ok. 20-25 ml krwi.

Następnie zostaje ona odwirowana w celu uzyskania bogato płytkowego osocza o skoncentrowanej ilości płytek

Kolejno, za pomocą strzykawki skóra poddawana jest obstrzykiwaniu  po uprzednim znieczuleniu punktowym. (maść Emla)

Pojawiają się mini rany, które poprzez proces gojenia naskórka zwiększają stymulację odnowy.

 

Efekty:

Niestety jeden zabieg na niewiele się zda, ponieważ osocze nie jest wypełniaczem a jedynie stymulatorem. Trzeba wykonać go ok. 3-6 razy  w odstępach 2-3 tygodnie aby zauważyć większą jędrność i wygładzenie skóry. Efekty widoczne są po kilku tygodniach od wykonania serii  zabiegów.

Zabieg ten dedykowany jest kobietom, które chcą po prostu zniwelować oznaki starzenia skóry tj. zmarszczki, rozszerzone pory czy plamy barwnikowe albo  poprawić jej wiotkość, grubość czy koloryt. Taki zabieg może być wykonywany nie tylko na twarz ale i szyję, dekolt, dłonie a nawet całe ciało.

Bezpośrednio po zabiegu  skóra może być zaczerwieniona i opuchnięta a niekiedy mogą pojawić się niewielkie krwiaki.

 

Ażeby pozbyć się siniaków, krwiaków stosuj zimne okłady i przemywaj twarz chłodnym naparem z arniki lub krwawnika. ( 2 łyżki ziół na szklankę wrzątku. 15 min zaparz pod przykryciem a następnie przecedź i poczekaj do wystygnięcia)

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu:

-  choroby autoimmunologiczne

-  stany zapalne na skórze

-  opryszczka

-  ciąża bądź karmienie piersią

 

Cena zabiegu jest bardzo zróżnicowana i uzależniona jest od tego gdzie go wykonujemy. Jest to koszt od ok. 250-1000pln/zabieg