Blog

11 Gru

Idealny prezent dla Niej

 

         Nadchodzi magiczny czas świąt, pieczenia domowych ciast, ubierania choinki a także zostawiania czegoś pod nią dla naszych najbliższych. Jak w ferworze świątecznych zakupów nie popaść w pułapkę i kupić odpowiedni prezent. Jak sprawić by kobieta, którą chcemy obdarować była zadowolona z naszego wyboru?!

 

 

Tak naprawdę, niezależnie od rodzaju okazji zależy nam, by wybrane przez nas podarunki wywołały uśmiech na twarzy naszych najbliższych. Pojęcie udanego prezentu jest bardzo subiektywne i zależy od gustu i upodobań. Jeśli jednak nie wiemy, co dana osoba chciałaby dostać i o czym od dawna marzyła przeanalizuj jej profil psychologiczny. Zastanów się, jaka jest osoba, której chcemy coś dać. Dokładniej, co robi na co dzień, gdzie i w jaki sposób pracuje a może jeszcze się uczy, w jaki sposób spędza wolny czas. Czy są jakieś czynności, które powtarza sezonowo? A może coś kolekcjonuje? Czy ma jakieś hobby i o czym marzy. Co sprawiłoby, aby jej praca była bardziej efektywna i komfortowa? W jaki sposób mogłaby ciekawiej i milej spędzać wolny czas? A może warto też pomyśleć o jej zdrowiu i bezpieczeństwie? Wybierając prezent kieruj się przede wszystkim potrzebami danej osoby.

W zależności od charakteru, preferencji czy potrzeb, prezenty podzielić możemy na kilka kategorii. W ramach każdej z nich musimy najpierw określić nasz budżet. Mogą to być prezenty romantyczne, praktyczne, śmieszne bądź ekskluzywne.

 

Romantyczne prezenty pozostawmy na walentynki. Niemniej gdyby ktoś bardzo usilnie chciał iść tym tropem zakupić można zawsze maskotkę. Wiele sklepów oferuje też napisy z dedykacjami a także czekoladowe telegramy. Romantyczno praktyczne mogą być piżamy, koszulki nocne lub ciepłe szlafroczki idealne na zimowe wieczory. A może gustowna bielizna, której w szafie nigdy za wiele?

 

Świat kobiecych kosmetyków dla mężczyzn może okazać się na pierwszy rzut oka przerażający jednak po chwili zastanowienia łatwo dojść do wniosku, że kobiety kochają perfumy. Tu jednak warto pomyśleć o kategorii zapachowej albo podpytać znajomych z jej otoczenia. Zawsze trafiony okaże się czarny tusz do rzęs. Każda też kobieta lubi o siebie dbać i będzie zadowolona z kreatywnego pomysłu na trening lub relaks. Wiele pakietów na masaże, maseczki, peelingi  czy inne zabiegi kosmetyczne zakupić można bez wychodzenia z domu. A może po prostu aromatyczny zestaw do kąpieli, które jakże lubimy w te mroźne wieczory? Elegancka biżuteria, kolczyki, naszyjnik czy bransoletka stale będą przypominać o nas naszej partnerce. Wbrew myśli, że kobiecie nie wypada dawać akcesoriów kuchennych to żadna z nas nie pogardzi stylowymi przedmiotami do gotowania. Wiele kobiet uwielbia eksperymenty kulinarne i ucieszy się np. z nowości ułatwiających pewne czynności albo pięknych naczyń. Jeżeli nasza wybranka lubi czytać warto poszukać ciekawej serii wydawniczej.  Praktyczne okażą się także wszelkie kursy. Nie koniecznie muszą być to kursy językowe, ale także jakiekolwiek zajęcia praktyczne. Od nauki szycia na maszynie, przez kursy wizażu, masażu po kursy kulinarne a może projektowania biżuterii?! Wszystko to jest sposobem na ciekawe a zarazem efektywne wykorzystanie wolnego czasu.

Ze śmiesznych rzeczy mogą być wszelkiego rodzaju dekoracje czy gadżety, które wykorzystać można na różnych imprezach. Wiele jednak z tych rzeczy okazać się może po prostu niepraktyczna. Niemniej świnka skarbonka ze śmiesznym napisem mogłaby nas zmotywować do zbierania na jakiś cel

W każdym przypadku warto dać coś, co nam samym mogłoby dać radość będąc na miejscu drugiej osoby. Coraz częściej sięga się po ręcznie robione, kreatywne prezenty, coś co stanowi nieco więcej niż przekazanie kupionego w sklepie prezentu. Prezent może być bardzo prosty aby wywołać uśmiech a z całą pewnością każda kobieta doceni starania swojego mężczyzny przy jego tworzeniu. Nawiązując do już kultowego żartu, że mężczyźnie nie trzeba co pół roku przypominać o tym, że obiecał coś naprawić może warto spojrzeć na dom i dokonać zaległych napraw?!