Blog

29 Sty

(przed) ślubna pielęgnacja

 

       Ślub jest niewątpliwie jednym z najważniejszych wydarzeniem w życiu każdej kobiety. Dlatego tez zależy nam aby w tym wyjątkowym dniu wyglądać pięknie i czuć się komfortowo. Makijaż ślubny to oczywiście jeden z ważnych elementów przygotowań ale sam w sobie nie jest wystarczający. Musimy przede wszystkim czuć się swobodnie bo właśnie to i poczucie własnego piękna pozwoli nam na wyjątkową pewność siebie, która przekłada się na to, jak się czujemy i jak będziemy odbierani przez otoczenie. By w pełni moc przygotować się do tego wydarzenia musimy wszystko zaplanować z dość dużym wyprzedzeniem.

Poniżej przedstawiam krotki plan działania:

 

 

  1. Dieta oczyszczająca- zaczynamy ją na ok. 2-1,5 mieś. przed ślubem. Pozwoli ona wydobyć naturalny blask i pomoże uniknąć niemiłych niespodzianek skórnych. Początkowo może spowodować wysyp zaskórników, jest to efekt detoksykacji organizmu, gdzie toksyny są wydalane na zewnątrz.   Po tym okresie, skora będzie lepiej ukrwiona i mniej ziemista.

 

  1. Nawilżenie- 1,5-1 mieś przed ślubem. Pić dużo płynów (zalecane ok. 2,5 litra dziennie, najlepiej nie gazowana woda, naturalne soki). Dodatkowo, wspólnie z kosmetyczką wybrać rodzaj ilość zabiegów niezbędnych dla danego typu skóry. Należy zwrócić szczególna uwagę na nawilżenie skory okolic oczu. Tu grubość skory nie przekracza 0,5 mm czyli jest 4 razy cieńsza niż w pozostałych partiach twarzy. Skora pod oczami jest pozbawiona ochronnego płaszcza hyrdolipidowego, który jest odpowiedzialny za zabezpieczenie przed wysychaniem i wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych. Na 1cm2 skory pod oczami przypada ok. 20 gruczołów łojowych, na np. policzkach jest ich 40x wiecej. W tym miejscu słabsze są włókna kolageny u elastyny które odpowiadają za sprężystość. Codziennie przed snem polecam nałożenie cienkiej warstwy czystego kwasu hialuronowego.   Dla nawilżenia całego ciała, proponuje każdorazowo po kąpieli smarować oliwką lekko osuszoną skore.

 

  1. Makijaż próbny-  najlepiej wykonać go na ok. mieś przed ślubem. Do tego momentu muszą być określone takie informacje jak kolor i kształt sukni oraz bukietu. Trywialnie rzecz biorąc ich kształt jest bardzo ważny, tak samo jak fryzura i biżuteria. Bardzo dobrym pomysłem jest przedstawienie wizażystce zdjęć, na których podstawie będzie można dokonać w pełni kompletnej i fachowej analizy. Parametry rodzaju skóry jak jej typ, barwa, rodzaj powierzchni, stopień ukrwienia, porowatość, zmiany barwnikowe i ewentualne defekty są analizowane podczas takiego spotkania. Makijaż jest dobierany na podstawie powyższych danych, pigmentacji i topografii oka.

 

  1. Brwi- henna i regulacja- na ok. 2 dni przed ślubem. Nie robimy tego w dniu ślubu ponieważ bardzo często występuje długo utrzymujące się zaczerwienienie a czasem obrzęk. Nie profesjonalnie wykonana regulacja może spowodować uszkodzenie naskórka a w skrajnych przypadkach zasinienie.  A źle zabezpieczona skóra przed przyciemnianiem brwi zostanie zafarbowana. W ciągu jednak tych 2 dni zdąży zejść. O tym jak poprawnie nadać kształt brwi w oddzielnych artykule.

 

  1. Komfort i higiena snu- dzień przed.. towarzyszą nam nie małe emocje  i trudno o zdrowy sen, który powinien przeciętnie trwać 6-8 godzin. By uniknąć zastojów limfy, przekrwionych oczu, czy obrzęków pod oczami optymalnie będzie zaparzyć herbatę z melisą, zrelaksować się w wannie rozstawiając świeczki i paląc kadzidełka. Pozytywny wpływ na zachowanie ma zapach drzewa sandałowego i lawendowy, który także wycisza i ułatwia zasypianie.