Blog

29 Sty

Makijaż próbny

 

        Makijaż ślubny stanowi jeden z najbardziej wymagających rodzajów makijażu, ponieważ łączy w sobie cechy makijażu dziennego, wieczorowego a także fotograficznego.

Makijaż Panny Młodej ma za zadanie podkreślić urodę, wydobyć unikalne walory oczu, ust, policzków i zamaskować wszelkie  niedoskonałości jak  przebarwienia, sińce pod oczami, zaczerwienienia czy wypryski. Powinien spajać elementy odcienia sukni i kwiatów, pasować do biżuterii, fryzury oraz kształtu sukni i bukietu. Umiejętnie dobrany makijaż, oparty na prawidłowej analizie nada spójny charakter. Poprzez makijaż można zdefiniować wyrazistość twarzy, proporcje, wyrównać koloryt i nadać blasku. Taki makijaż musi być jednak lekki i nieprzytłaczający, dlatego często doradza się pastelowe, delikatne pudrowe barwy lekko rozświetlane. Choć taki makijaż powinien wyglądać naturalnie, nie każda klientka będzie czuć się dobrze w bardzo delikatnym makijażu. Pojawia się coraz nowszy trend na nowoczesne makijaże do ślubu jak kolorowe smokey eyes.  Najważniejsze w takim makijażu jest wypracowanie kompromisu pomiędzy wiedzą i doświadczeniem z indywidualnymi upodobaniami i preferencjami klientki. Przed wykonaniem makijażu klientki proszone są o wykonanie peelingu na twarzy,szyi i dekoldzie na dzień przed makijażem.

 

       Makijaż próbny jest ważnym elementem niejednokrotnie ignorowanym przez klientki. Rozwiewa on wszelkie wątpliwości co do kolorów, odcieni i stylu makijażu. To ten moment kiedy są weryfikowane oczekiwania, można skorzystać z porad i zobaczyć się w różnych makijażach. Niejednokrotnie oglądając zdjęcia gwiazd w telewizji czy gazecie, zapominamy, że są one poddawane obróbce graficznej i to, co pasuje innym nie koniecznie będzie odpowiednie dla nas. Dzięki spotkaniu na makijaż próbny unikniemy ewentualnego rozczarowania, nerwów i straty czasu na wykonanie nowego makijażu.

Dodatkowo, podczas spotkania wizażystka udziela rad co do pielęgnacji i prawidłowego przygotowania skóry pod makijaż właściwy.

 

Na makijaż trzeba zarezerwować ok. godziny czasu.

Zapraszam do rezerwacji terminu. Terminy na maj- sierpień należy rezerwować z 3 miesięcznym wyprzedzeniem!